• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Prijatie detí zo ŠKD za členov školskej knižnice

• 20.03.2019 13:18
        • V tomto šk. roku sme školskú knižnicu navštívili niekoľkokrát. V knižnici sme si čítali, maľovali, mali sme besedu so zaujímavým hostkou. Koncom mesiaca február, presnejšie 27.02. (streda), sme pripravili pre deťmi popoludnie s Názvom Prijímanie detí za členov školskej knižnice. Prváci už poznajú písmenká a o to nám hlavne išlo, aby vedeli plniť zadávané úlohy. Dohodli sme sa s pánom učiteľom Mgr. Vasilegom, ktorý nám vyjde maximálne v ústrety, že pre deti pripraví Zápisné lístky a následne Čitateľské preukazy. Každý si ale preukaz musel zaslúžiť. Vytvorili sme pre deti tri stanovištia, pri ktorých boli staršie deti, ktoré navštevujú Školský klub tiež. Hravou formou plnili pripravené úlohy. Skladali písmenká z ktorých tvorili vety, museli si vyskladať svoje meno a prečítať vybraný text. Za splnenú úlohu dostali do svojej kartičky s menom farebný bod. Za splnenie všetkých úloh dostali tri farebné body. Tie boli znakom toho, že deti si s úlohami hravo poradili. Za to im bola v závere udelená medaila. Nechýbajú ani zábery, ktoré zachytávajú plnenie úloh, či získavanie farebných bodov. Niet nič krajšie, ako príjemne stráviť popoludnie v Školskom klube. Je to zaujímavejšie, ak sa deti pri tom hrajú a zabávajú.