• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Adventný čas 2018

• 18.12.2018 10:22
        • Predvianočný čas je časom očakávania najkrajších sviatkov – Vianoc. Je to obdobie príprav, nákupov, zdobenia si svojich príbytkov. Možno je to obdobie zamyslenia sa, pokánia.

Aj my v ŠKD sme sa predsavzali, že okrem týchto bežných príprav pripravíme na Vianoce i naše srdiečka a budeme viac ako inokedy vykonávať dobré skutky.

Vyrobili sme si adventný kalendár v podobe škriatkov, ukryli sme tam rôzne malé darčeky a každý deň v advente si ten žiak alebo žiačka, ktorý vykonal niečo výnimočné pre rodičov, učiteľov, kamarátov alebo pre úplne cudzieho človeka, vyberie prekvapenie.

Možno to bude znieť ako „klišé“, ale vypočula som si skutočne zaujímavé až dojímavé príbehy , ako je obdarovanie bezdomovca, záchrana zvieratka, ponúknutie jedla hladnému kamarátovi, pomoc v obchode, vrátenie peňazí v bufete, požičanie škrečka kamarátke, ktorá si ho nemôže zadovážiť a ešte veľa ďalších dobrých skutkov.

Verím, že po skončení adventu deti budú v takomto duchu pokračovať, a že nebudú za takéto dobré činy očakávať odmenu, ale spravia ich len tak-nezištne.

Vych. Eva Kovácsová