• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Hry Rytiera Rolanda 2018

• 12.08.2018 22:45
        • V rámci 777. výročia prvej písomnej zmienky o našom meste Bardejov sa konali piatok 15.06. na námestí zaujímavé aktivity. Zúčastnili sa ich aj v popoludňajších hodinách deti, ktoré navštevujú Školský klub v našej škole. (1., 3. a 4. oddelenie). Počasie dopoludnia bolo ešte všelijaké, ale popoludní sa ukázalo slniečko a to vyčarilo na tvárach detí úsmev, pretože sme im mohli oznámiť, že sa koná naplánovaný výlet do mesta. Deti si doniesli z domu malé ruksačiky. Do nich im mamky nabalili nejaké jedlo, niečo na pitie a pár drobných na suveníry, drobnosti či zmrzlinu. Vyrazili sme zo školského dvora okolo 13:45.

• Prišli sme na námestie, kde bol menší počet návštevníkov. Vôbec nám to neprekážalo, lebo sme mali väčší priestor a doboví umelci sa nám mohli viac venovať. Porozprávali nám niečo z histórie zbraní, mečov, erbov, ukázali nám svoje žonglérske umenie, ktoré neodmysliteľne patrilo do vtedajšej doby v ktorej žili páni. Pochutnali sme si aj na lokšiach, ktoré priamo na rozpálenej platni piekli dobové panie. Porozprávali nám, ako sa pieklo kedysi a z akých surovín. Každý si pochvaľoval, že boli výborné. Po obhliadke jednotlivých stánkov sme sa vybrali trošku osviežiť zmrzlinou. Chvíľku sme si oddýchli, lebo nasledovala ukážka lietania dravcov. Dozvedeli sme sa, kto v minulosti vlastnil dravých vtákov a akú vysokú mali cenu. Deti si mali možnosť vyskúšať, aké to je, ak im pristane na rukavici dravý vták. Po vystúpení sokoliarov sme sa pomaličky pobalili a poberali späť do školy. Deti si stihli ešte nakúpiť drobnosti a suveníry pre svojich najbližších. Pochvaľovali si výlet a oznámkovali ho na výbornú. Ďakujeme organizátorom, že pripravili pre deti niečo zaujímavé a tak sme strávili netradičné popoludnie.

Autor L.M.