• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Dobrý skutok

• 16.04.2019 11:27
        • Dobrý skutok – čin, konanie, ktoré prináša radosť, prospech, pomoc, úľavu, zlepšenie podmienok a nám dobrý pocit. Žiaci zo Základnej školy s materskou školou Pod Vinbargom v Bardejove, zo 6. oddelenia ŠKD sa dňa 5.4.2019 rozprávali o konaní dobrých skutkov, o ochrane prírody, o zmysle sviatku „Deň Zeme“, ktorý každý rok oslavujeme 22. apríla, o našich možnostiach prispieť svojou „troškou“ ku krajšej budúcnosti, o potrebe zmeny nás všetkých vo vzťahu k životnému prostrediu a o dopade nevhodného rýchleho životného štýlu na prírodu. A keďže vieme, že slová sú len slová, pristúpili sme aktívne k tomuto problému. Vyhrnuli sme si rukávy, vzali vrecia na odpad a vybrali sme sa k blízkemu brehu rieky Topľa a zbierali sme odpadky, ktoré nezodpovední ľudia po sebe zanechávajú. Čo bolo v našich silách, to sme odniesli. Boli to 2 plné vrecia. Počasie nám prialo, slniečko a blížiaci sa víkend nám zlepšovali náladu a pocit z dobre vykonanej práce to ešte umocnil. Deti si za svoju usilovnosť vyslúžili veľkú pochvalu. Veríme, že týmto inšpirujeme aj ďalších dobrovoľníkov a spoločne budeme prispievať ku krajšiemu a čistejšiemu prostrediu. Lebo, ako povedal Benjamin Franklin - „Dobre vykonané je vždy lepšie ako dobre povedané“.

Mgr. Sylvia Kšonžeková