• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Ako to bolo kedysi

• 03.12.2018 08:44
        • Pod týmto názvom sa niesla aktivita zameraná na podporu čitateľskej gramotnosti pre deti navštevujúce ŠKD v mesiaci november. Pozvali sme si medzi nás pani Cidilkovú, bývalú pani učiteľku.

Svoj život zasvätila práci s deťmi ako učiteľka základnej školy, dokiaľ nezahájila dôchodkový vek. Aj teraz je stále aktívna a svoj čas trávi so svojimi vrstovníkmi ako predsedníčka Denného centra klubu dôchodcov. Jej vnuci boli tiež žiakmi našej školy. Pozvanie veľmi rada prijala a všetci sme ju s nadšením očakávali. Dohodli sme sa, že nás poctí svojou návštevou už druhýkrát. Termín sme dohodli na 21.11. v popoludňajších hodinách. Pani Cidilková si pripravila pre deti pútavý rozhovor o svojom živote, kde žila ako malé dievčatko, neskôr ako žiačka. Hovorila o vojnovom období, aké to boli ťažké roky, aké mali skromné Vianoce a o svojom ďalšom živote, ako vyrastala a ako sa jej život uberal až doposiaľ. Počúvali sme veľmi pozorne.

Pani Cidilková si pre nás priniesla aj knižné publikácie o jej rodnom mestečku. Mali sme pre ňu pripravené zvedavé otázky, na ktoré rada odpovedala. V druhej časti sme si mali prečítať rozprávku Ako išlo vajce na vandrovku, ale pre nedostatok času sme sa dohodli, že si rozprávku prečítame spoločne nasledujúci deň. Deti dostali za úlohu nakresliť obrázok o tejto rozprávke. Za svoju snahu, že pozorne počúvali o jej živote, boli odmenené sladkou odmenou.

V závere sme si urobili zopár milých záberov a deti odovzdali našej hostke darček v podobe črepníkového kvetu. Ten vyčaril úsmev a veríme, urobil radosť. Chceme poďakovať ešte raz p. učiteľke Cidilkovej, že si ochotne našla čas a prišla medzi nás. Zároveň ďakujeme vedeniu školy za finančnú podporu pri tejto aktivite.

L.M.