• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Rozprávkové popoludnie s Dankou a Jankou

• 15.03.2016 21:18
        • Danka a Janka... Rozprávka, ktorú si i každý z nás pamätá z detstva. Píše sa v nej o dvoch sestrách, navlas rovnakých, ktoré zažívajú veselé i poučné príhody.
          Aj deti v Školskom klube zažili s hrdinkami zábavné popoludnie. Všetci sme sa zišli v školskej knižnici. Najkôr nám dvojičky Danka a Janka v podaní Laury a Sašky Pinzíkových prečítali pranostiky na mesiac marec. Po prečítaní textu o Gevenduche žiačky Sárka Sopková, Barbora Bereščáková a Terezka Ščurová zahrali tento príbeh o strašidielku. Ani ostatných divákov sme nenechali len pasívne počúvať a pozerať. Kto chcel, mohol svoj herecký talent predviesť a zahrať sa na Gevenduchu. Pozornosť si deti otestovali v odpovediach na zvedavé otázky o Danke a Janke. Všetci, ktorí správne odpovedali, boli odmenení sladkosťou. Na záver si ešte deti mohli precvičiť svoje schopnosti v jazykolamoch. A veru, viacerí potrápili svoje "jazýčky". Spoločným želaním bolo, že takýchto popoludní bude v ŠKD viac.