• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Rozprávková noc 2018

• 05.04.2018 09:48
        • Pod týmto zaujímavým názvom sme v mesiaci marec, mesiaci kníh, pripravili pre deti navštevujúce Školský klub netradičné podujatie z večera 16.3 až do rána 17.3. Deti sa prihlásilo tak akurát. O čo vlastne išlo? Deti mali prežiť zaujímavú noc v škole a konkrétne v oddelení školského klubu. Pani vychovávateľka Kovácsová a Udičová nám svoje oddelenia poskytli a pripravili, aby sme s deťmi mohli prežiť zaujímavý, netradičný večer aj noc. Pani vychovávateľky p. vych. Čičvarová, p. vych. Kovácsová a p. vych Mačejová si pre deti pripravili zaujímavý program. Po príchode detí do školy rodičmi okolo 19-tej večer si deti odložili veci, spacie vaky, karimatky, veci na oblečenie, masky, nejaké to jedlo či čajík. Deti si postupne sadali a zahrali sme si hru Tichá pošta na lepšie zoznámenie sa. (pre pokračovanie článku kliknite na VIAC)

Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.[more]

Prišli už všetci a večer sa mohol začať. Hneď po privítaní sme deti oboznámili s tým, čo ich čaká. Čítali sme si rozprávku O troch prasiatkach, tak nasledovala dramatizácia prečítanej rozprávky. Každý po chvíľke nabral odvahu, prekonal ostych a výborne sa zhostil svojej roly. Za ich výkon boli odmenení sladkou odmenou. Videli sme, ako sa deti vedia prezentovať a verte, nie jedno nám ukázalo svoj umelecký talent. Možno z nich vyrastú budúci umelci, nechajme sa milo prekvapiť. Po tejto aktivite sa deti posilnili a vybrali si z ruksakov, čo im mamky, alebo oteckovia, chutné prichystali. Nechýbalo ovocie, zelenina, či malá maškrta, chlebík , buchty... Po posilnení ich čakalo opäť niečo zaujímavé, deti sme rozdelili do družstiev a zvolili si spomedzi seba kapitána družstva. Kapitán vylosoval svoju farbu družstva. Čakalo ich hľadanie pokladu. Hľadanie bolo o to náročnejšie, pretože sa hľadalo po tme a to iba za použitia bateriek, ktoré si deti tiež mali za úlohu doniesť. Každé družstvo muselo nájsť vrecká so svojou farbou (jedno zelené, druhé modré, tretie žlté) tie boli ukryté v budove v ktorej sme boli. V nich boli úlohy, ktoré deti museli splniť a po splnení obdržali od svojej p. vychovávateľky body. Za každú splnenú úlohu dostali bod. Po obdržaní všetkých bodov sa mohli vrátiť do základného tábora, čiže oddelenia z ktorého vyštartovali. Postupne sa tak vystriedali všetky oddelenia, tu si deti vyskúšali nielen svoje vedomosti, ale aj svoju odvahu prekonať strach a statočnosť pri vzájomnom pomáhaní. Po splnení všetkých úloh si deti za body mohli vylovovať poklad, ktorý sa ukrýval v košíku.

Po oddychu a vyrozprávaní svojich pocitov na deti čakala ďalšia zaujímavá aktivita. Karneval rozprávkových bytostí. Deti sa premenili na šašov, prasiatka, motýle, vlkov, kvietočky a iné rozprávkové bytosti. Začala sa zábava, tanec do toho boli zaradené zaujímavé hry, stoličkový tanec a víťazi boli odmenení sladkosťou. Večer bol v plnom prúde, ale videli sme už na deťoch, že ich zmáha únava. Tak sme zaujímavý večer ukončili, vyhodnotili sme, zatlieskali sme si a deti sa pripravili na spánok.

Ráno sme ich zobudili, umyli sme sa, pomohli s balením vecí, spoločne sme sa naraňajkovali, každé dieťa dostalo Croissant a čajík. Ani sme sa nenazdali a už bol čas, kedy si pre deti začali prichádzali opäť rodičia. Ďakujeme pekne vedeniu školy za zakúpenie Croissantov aj čajíku pre deti. Veríme, že to bol pre nich zaujímavý večer a netradičná noc v škole.