• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Ako sme sa zabávali s deťmi v ich veľký deň MDD

• 12.06.2017 11:33
        • Dňa 1.6.2017 (štvrtok) si naše deti zo ŠKD zmerali svoje sily v netradičných športových disciplínach. Deň vopred sme sa dohodli všetky p. vychovávateľky, že deťom pripravíme netradičné športové popoludnie. Počasie vonku bolo nádherné, nikde ani mráčik, obed nám tety kuchárky navarili výborný, tak sme sa po odpočinkových činnostiach v jednotlivých oddeleniach stretli na školskom dvore. A čo sa tam dialo?
          1. odd. súťažilo v behu s tenisovou raketou, na ktorej bola loptička. Úlohou detí bolo zdolať disciplínu tak, aby loptička nikomu zo súťažného družstva nespadla na zem. Vyhralo to družstvo, ktoré úlohu bezchybne zdolalo ako prvé.
          2. odd. malo súťažnú disciplínu v behu cez kruhy, tiež išlo o to, aby nik zo súťažiacich neurobil žiadnu chybu a zvíťazilo to družstvo, ktoré bolo v plnení úlohy prvé.
          3. odd. triafalo z určitej vzdialenosti na kolky, ktoré boli umiestnené na školskom dvore. Vyhral ten jednotlivec, ktorému sa podarilo zhodiť čo najviac kolkov na jeden hod.
          4. odd. malo súťažnú aktivitu v kolobežkovaní. Deti boli rozdelené do dvoch skupín a ich úlohou bolo v čo najkratšom čase prejsť vzdialenosť na kolobežke, otočiť sa a vrátiť sa späť do cieľa.
          5. odd. spievalo a tancovalo. Deti mali za úlohu predvádzať také prvky, ktoré im p. vychovávateľka vopred zadala. Ich úlohou bolo predviesť a zároveň aj spievať.
          6. odd. vytváralo farebnými kriedami rôzne obrázky a tým sme si skrášlili školský chodník aj areál.
          Čo dodať na záver, myslím si, že dnešné popoludnie splnilo svoj účel. Deti sa zabávali, zasmiali, zasúťažili a verím, že budú mať pekné spomienky na dnešné popoludnie v ŠKD.
          L. M.