• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Hádankovo s deťmi ŠKD v októbri

• 25.11.2016 12:46
        • V mesiaci október v rámci Roka čitateľskej gramotnosti sme jedno jesenné upršané popoludnie trávili s deťmi Školského klubu v Školskej knižnici. Knižnica je veľmi pekne a útulne zariadená pre aktivity takéhoto charakteru. Budeme ju v prevažnej miere využívať pre akéto druhy aktivít.
          Pre deti boli pripravené rôzne zaujímavé hádanky. Boli o stromoch, živočíchoch, dopravných prostriedkoch, rôzne doplňovačky a prešmyčky. Deti sa pohodlne usadili na vankúšiky, ktoré sú k dispozícii na sedenie v knižnici. Hádaniek bolo pripravených neúrekom a každý chcel súťažiť a získať body do svojho políčka bodov. Deti pozorne počúvali a kto vedel správnu odpoveď, bol vyzvaný k odpovedi. Body budú v závere roka spočítané a ten, kto získa najviac bodov do svojho políčka, bude odmenený za svoju snahu počas celého roka.
          Popoludnie sa deťom veľmi páčilo a deti sa naučili veľa nových informácií z týchto oblastí. Verím, že aj táto aktivita prispeje o obohateniu slovnej zásoby detí.
          L.M.