• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Marec s knihou

• 04.04.2016 08:31
        • V mesiaci marec deti z ŠKD viac ako inokedy zavítali do knižnice. Prvýkrát to bolo v našej školskej knižnici hneď začiatkom marca 2.3. Spomedzi pestrej ponuky kníh, ktoré našim deťom ponúka školská knižnica, sme vybrali zaujímajú knihu. Deti z nej postupne čítali. Dozvedeli sme sa, aké dôležité je navzájom si pomáhať a byť v živote pre každého užitočný, tak ako deti z čítaného príbehu. Ale to nebolo všetko, čítajte ďalej...

• Druhýkrát sme boli pozvaní do našej školskej knižnice na zaujímavé popoludnie s Dankou a Jankou dňa 15.03. S dievčatkami sme sa mali možnosť zoznámiť tak trošku inak. V úlohe Danky a Janky, ktoré si zahrali deti z odd. p. Kovácsovej. Deti sa úloh výborne zhostili. Ocitli sme sa rovno v príbehu, ktorého sme boli priamo účastní.
          Posledný týždeň sme zavítali do mestskej knižnice dňa 31.03. Marec – mesiac knihy sme zavŕšili, ako inak, knihou a pekným príbehom. V knižnici nás už čakalo všetko pripravené. Pani knihovníčka Bc. A. Kutašovičová si pre deti pripravila zaujímavé popoludnie. Najprv sme sa ocitli vo svete rozprávok. Deti mali po vypočutí úryvku z rozprávky uhádnuť o akú rozprávku či príbeh sa jednalo. Deti sa svojej úlohy výborne zhostili a všetky ruky boli vždy hore. Po tom sme si vypočuli príbeh z rozprávkovej knižky O repke. Po prečítaní rozprávky sme si z puzzle poskladali obrázok, ako ťahali repku.
          Záver popoludnia sa deťom ale páčil najviac, pretože deti si zahrali v ozajstnej rozprávke Soľ nad zlato. Pred nami zrazu stál pán kráľ, jeho tri dcéry a komorník. A ako to celé skončilo? Zistili sme, že soľ je nado všetko a bez nej nieto život na zemi. Deti si ešte vypožičali nové knihy a rozlúčili sme sa s pocitom príjemne prežitého popoludnia s knihou.
          A čo dodať na záver? Kniha je priateľ a preto by sme ju mali brať do rúk čo najčastejšie, pretože v knihách je ukrytá múdrosť.

Autor L. M.