• Aktivity ŠKD

• ŠKD - 8. marec, MDŽ (5. odd., 2024)

• 26.03.2024 13:35
          • (zatúlalo sa nám, ale našli sme - pozn. administrátor)

Aj tohto roku sme si spomenuli na naše mamky, babky a urobili sme pre nich krásne kvietky. Aj keď nevoňajú ako živé kvety, sú o to vzácnejšie, lebo boli vyrobené vlastnoručne a s láskou.

Prajeme všetko najlepšie k MDŽ.
            5. odd. - vych. J. Marcinovová

• ŠKD - Pomohli sme s upratovaním a skrášľovaním areálu školského dvora (1. odd., 2024)

• 26.03.2024 13:35
          • K jari a k sviatkom Veľkej noci neodmysliteľne patrí upratovanie.

Každá jedna domácnosť chce mať po zime pekne upratané a čisto, aby sme sa všetci dobre cítili. Tak to vnímame aj my, deti zo Školského klubu. Tiež sme chceli prispieť k tomu, aby náš areál bol čistý a upravený, hlavne zbavený rôznych odpadkov po zime. V areáli školského dvora sme pozbierali odpadky. Všetky detské rúčky sa usilovali. Za pol hodinku sme nazbierali jedno menšie vrece odpadkov. Keď sme doupratovali, tak sme pozbierali opadané šušky spod ihličnatých stromov a opravili sme to pred našou budovou.

Verím, že sme týmto našim počinom inšpirovali a keďže areál je veľký, nestihli sme upratať úplne všade. Všetky deti sa usilovali, za čo im patrí moje velikánske ĎAKUJEM. Boli ste všetci veľmi usilovní a preto na nástenke každému pribudli slniečkové body a posledný deň pred Veľkonočnými prázdninami aj nejaká odmena.
            L. M.
          • ŠKD - Februárové aktivity (1. odd., 2024)

• 15.03.2024 13:17
          • Február je kratší mesiac ako ostatné. V tomto roku to bolo trošku inak, pretože bol prestupný rok a mesiac mal 29 dní. Koncom tohto mesiaca čakali deti jarné prázdniny, ale aj napriek tomu bol bohatý na rôzne aktivity. Všetci veľmi dobre vieme, že dievčatá sa rady parádia, preto si vyrábali z rôznych farebných krúžkov náušnice a náramky na ruku. Každá jedna si svoj výrobok zoberie domov ako darček, keď bude mať nejaký sviatok. V oddelení sme mali 12.2. dvoch oslávencov, tak sa každé dieťa snažilo nakresliť čo najkrajšiu a najoriginálnejšiu kresbičku oslávenkyni a oslávencovi. Keďže sa blížil sviatok sv. Valentína, pripravovali sme prekvapenie - štvorlístok, ktorý sa dal zložiť do tvaru srdiečka. Každý chcel mať práve to svoje srdiečko čo najkrajšie. Všetky boli krásne a verím, že potešili tých, ktorým boli venované. Deti pridali aj krátku básničku k tomuto sviatku.
            Vyrábali sme aj vázičku s kvetmi, ale nezapojili sa do tejto aktivity všetky deti, iba niektoré. Jar je o niekoľko dní tu, ale pocitovo si myslíme, že už nastala. Cítiť to vonku a počuť, že sa už ozýva spev vtáčikov. Popoludnia sme trávili na školskom ihrisku, kde sme hrali loptové hry a rôzne naháňačky. Pripravovali sme si jarné snežienky a vyrábali sme zo zbytkov látok farebné sliepočky. Verím, že tento mesiac sa nám vydaril a všetkým deťom želám veľa úspechov a pekné chvíle popoludní v Školskom klube.
            L.M.

• ŠKD - Karneval (3. odd., 2024)

• 21.02.2024 08:48
          • Fašiangy sú časom veselosti a zábavy. Aj my sme si v našom oddelení ŠKD pripravili karneval, na ktorom nechýbala zábava, tanec a súťaže. Deti sa poobliekali do karnevalových masiek a kostýmov. Popri zábave a súťažiach si pochutnávali na rôznych dobrotách. Všetci boli odmenení sladkosťami a pekným zážitkom z karnevalu.
            vych. Nicáková