• Matematika

• 39. ročník okresnej súťaže z matematiky - Pytagoriády

• 05.04.2018 10:13
        • V dňoch 13. a 14. marca sa v priestoroch základnej školy na sídlisku Vinbarg konal 39. ročník okresnej súťaže z matematiky pod názvom Pytagoriáda. V utorok 13. marca súťažili žiaci 3.-5. ročníka a nasledujúci deň súťažili šiestaci, siedmaci a ôsmaci. Žiaci mali vypočítať 15 príkladov z matematiky. Úspešným riešiteľom sa stal žiak, ktorý mal správne vypočítaných 10 príkladov. Úspešní riešitelia mohli získať body aj za ušetrený čas, za každé 4 ušetrené minúty dostali bod navyše. Z našich žiakov sa najlepšie darilo Samuelovi Chovanovi, ktorý sa umiestnil na druhom mieste so ziskom 20 bodov. V ôsmom ročníku boli úspešní dvaja naši žiaci. Peter Paľa so ziskom 19 bodov obsadil 5. miesto a Natália Lukáčová so ziskom 13 bodov obsadila 8. miesto. V piatom ročníku so ziskom 18 bodov Terézia Ščurová obsadila 16. miesto. Vo štvrtom ročníku bola úspešná Nikola Kundrátová so ziskom 13 bodov sa umiestnila na 10. mieste.