• Dejepis

• Úspešní aj na kraji

• 04.05.2018 11:39
        • 22. marca 2018 na ZŠ Šrobárova v Prešove prebiehal už 10. ročník Dejepisnej olympiády. V doterajšej histórii konania dejepisných olympiád naši žiaci nevynechali ani jeden ročník. Zakaždým sa prebojovali do krajského kola, kde obsadili popredné miesta. Nebolo to ináč ani v tomto roku. Krajského kola sa zúčastnilo až 5 žiakov našej školy, ktorí súperili v historických znalostiach so žiakmi z 13 okresov prešovského kraja. Aj v tomto roku si bez zaváhania poradili s náročnými úlohami a nadviazali na svoje úspechy z predchádzajúcich ročníkov.

Petra Golecová z 9.A triedy už po štvrtý raz zvíťazila v okresnom kole a v krajskom kole získala 95 bodov zo 100 možných. Obsadila 2. miesto, ale s rovnakým počtom bodov ako víťazka. Od celoštátneho kola ju delil 1 bod.

Podobne sa darilo aj Natálii Volčkovej, ktorá tiež obsadila 2. miesto so stratou 1 bodu na víťazku.

Úspešnými riešiteľmi krajského kola boli aj Tomáš Jackanin z 8.C triedy, Nina Frická z 9.A triedy a Bibiána Bereščáková zo 7.B triedy, ktorí obsadili 5. a 6. miesto z 24 súťažiacich v každej kategórii.

Všetkým súťažiacim blahoželáme, ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a želáme veľa úspechov v ďalšom štúdiu.