• Aktivity 1.-4. ročníka

• Turistická vychádzka na Zborovský hrad

• 28.06.2018 11:12
        • „Odvážnemu šťastie praje“, v duchu tohto hesla podnikli žiaci 2.A a 3.C v sobotu 23.6. turistickú vychádzku na Zborovský hrad. Zúčastnili sa jej žiaci so svojimi rodičmi a triednymi učiteľkami.

Chodníčkom z Dlhej Lúky sme sa dostali až na hrad, kde nás privítal p. Vladimír Kaminský, predseda Občianskeho združenia na záchranu Zborovského hradu. Porozprával nám o jeho histórii a aj o priebehu rekonštrukčných prác na záchranu a obnovu hradu. A aby nezostalo iba pri rozprávaní, prispeli sme aj my svojou troškou a vyniesli sme na vežu viac ako 70 vedier piesku.

Po dobre odvedenej práci nasledovala zaslúžená odmena – opekačka. Potom deti objavili zabudnutý zbojnícky poklad a po jeho spravodlivom rozdelení sme sa s hradom rozlúčili. Ešte sme po ceste pozbierali odpadky po nedisciplinovaných turistoch a už sme boli na parkovisku.

Napriek nepriazni počasia sme spolu prežili zaujímavý a veselý deň.