Slovensko - krajina plná tajomstiev

Pod týmto názvom sa v decembri uskutočnila v Okresnej knižnici Dávida Gutgesela  prezentácia rovnomennej knihy vydavateľstva Class. Žiaci tretieho ročníka našej školy sa zoznámili s hodnotnou knihou, ktorá ponúka zážitkové spoznávanie rozmanitého historického dedičstva vybraných slovenských regiónov. Sprístupňuje deťom známe legendy čerpajúce z miestnych tradícií, čím buduje vrúcny vzťah k Slovensku. V knihe sú zachytené dobrodružné príbehy malej Sarah, ktorá síce žije v Anglicku, ale jej rodičia pochádzajú zo Slovenska. Školáčka má preto možnosť počas letných prázdnin u starých rodičov spoznať našu krásnu vlasť. Pridanou hodnotou knihy je aj dvojjazyčne písaný text, ktorý iste prispeje k učeniu sa angličtiny. Kniha sa tretiakom veľmi páčila a je určite výborným tipom na vianočný darček.