• Výtvarná výchova

• Deň Zeme na hodinách výtvarnej výchovy

• 02.05.2022 10:17
        • Deň Zeme vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie a znečisťovanie životného prostredia. Zemské zdroje nie sú nevyčerpateľné, je potrebné venovať sa životnému prostrediu. Myšlienkou tohto dňa je zlepšiť spoločné celosvetové úsilie chrániť poklady našej Zeme pre nás ako aj pre budúce generácie ľudí a ostatných tvorov žijúcich na Zemi.

Podľa vedcov sa do roku 2015 vyrobilo celkovo 8,3 miliárd ton plastov, z toho 6,3 miliárd ton je dnes plastovým odpadom. Jedna plastová fľaša PET, či plastová slamka sa rozkladá v zemi niekoľko desaťročí či dokonca stáročí. To je len jedna z mnohých environmentálnych záťaží, ktorá ťaží našu Zem. Aj žiaci 2. stupňa našej školy sa aktívne zamýšľajú nad týmito problémami a cítia zodpovednosť za naše životné prostredie. Dokázali to aj tvorivosťou na hodinách výtvarnej výchovy, kde zužitkovali svoje doterajšie vedomosti o ekologických problémoch našej planéty a vytvorili zaujímavé plagáty na túto aktuálnu tému. Práce žiakov si môžete pozrieť v galérii.

Mgr. A. Malegová