5.A a 5.C na výlete

Dňa 28.05.2019 (utorok) sme sa vybrali na dlho očakávaný triedny výlet. Zo zamračeného Horného Šariša (Bardejov a okolie) sme sa vybrali cez upršaný Šariš (Prešov a okolie), cez upršaný Abov (Košice a okolie), kde nás zdržala autohavária 3 áut, do „podmrakového“ Gemera (Rožňava a okolie). Človek nevie ovplyvniť počasie, takže sme ho neriešili. Ovplyvniť sa však dá dobrá nálada počas výletu, a tú sme si parádne užili. Navštívili sme jedinečnú Ochtínsku aragonitovú jaskyňu a turisticky vyhľadávaný Betliar. Cestou späť sme si dopriali osobné voľno v košickom obchodnom centre Optima. Spokojní sme sa večer vracali domov. Nad nami visela blížiaca sa búrka, ktorá o pár minút vytopila Prešov i okolie. Tešíme sa opäť o rok na triedny školský výlet. Ďakujeme triednym učiteľom (p. uč. Šoltés a p. uč. Bobaliková) za trpezlivosť a pánovi šoférovi Hlivjakovi za bezpečnú jazdu.

žiaci 5.A a 5.C