• Telesná a športová výchova

• ZŠ s MŠ Pod Vinbargom na lyžiarskom kurze 2020

• 10.02.2020 15:49
        • 66 žiakov 7. ročníka ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove absolvovalo lyžiarsky kurz od 13.1.2020 -  17.1.2020 na lyžiarskych svahoch v Drienici.

Lyžiarsky kurz prebiehal v uvoľnenej a priateľskej atmosfére. Cieľom kurzu bolo získať pre tento zimný šport čo najviac žiakov, vzbudiť záujem o lyžovanie, zalyžovať si, zabaviť sa, stráviť týždeň v horách, vštiepiť žiakom správne návyky a motorické zručnosti, na ktoré sa dá v ďalšom zdokonaľovaní nadviazať. Na ranné rozcvičky, prednášky a večerné diskotéky budú žiaci ešte dlho spomínať. Inštruktori kurzu Mgr. J. Krochta, Ing. Bc. T. Bodrucká, Mgr. P. Vasilega, Mgr. E. Gajdár, PaedDr. J. Senaj a Mgr. Z. Slezáková sa podieľali na bezproblémovom priebehu akcie a svojimi teoretickými poznatkami a praktickými skúsenosťami prispeli k splneniu samotného cieľa kurzu. Rodičia týchto žiakov môžu byť naozaj pyšní na „už lyžiarov“, ktorí môžu byť pre svojich rodičov budúcu zimnú sezónu dobrými inštruktormi lyžovania.

Mgr. Jozef Krochta